Kategoria: Akcesoria

Jakie zabawki wybrać dla kota?

Kot to domowe zwierzę, któremu z pewnością warto zapewnić odpowiednią ilość rozrywki. Pomogą w tym odpowiednie zabawki, których jest na rynku bardzo duży wybór. Warto odwiedzić ulubiony zoologiczny sklep i zapoznać się z jego ofertą zabawek. Na jakie z nich się zdecydować? Które pomogą się zwierzęciu rozwinąć, a które sprawią, że spędzi miło czas?

Małe zabawki dla kota – jakie wybrać?

Małe zabawki są bardzo ważne dla rozwoju kota. Pozwolą mu spełnić gatunkowe potrzeby. Niewątpliwie każdy kot powinien mieć myszkę. Warto wybrać model z piórkami i taki, który wydaje ciekawe dźwięki. To z pewnością zainteresuje kota. Przyda się także piłeczka. Niektóre z kotów potrafią nimi aportować. Nawet jeśli nie, przyda się chociażby do turlania po podłodze. Niewielką, a bardzo ważną zabawką jest także wędka. Służy ona do wspólnej zabawy z pupilem. Stosowana przed jedzeniem pozwoli zachować ciąg łowiecki. Powinniśmy bawić się z kotem wędką na 10 minut przed posiłkiem. To pobudzi jego apetyt.

 

Większe zabawki – czy warto je kupić?

Na rynku dostępne są różnorodne zabawki, także te większe. Należą do nich chociażby maty z zawieszonymi piłkami. Przypominają te stworzone dla dzieci. Maty takie zapewniają dużą dawkę zabawy. Wydają ciekawe dźwięki i zainteresują każdego kota. Kolejna ciekawa zabawka to ta, z której kot może wyciągać smakołyki, na przykład suszone mięso. Jest niezwykle rozwijająca. Można także znaleźć zabawki na baterie. Są to chociażby takie urządzenia, które reagują na ruch kota i na przykład wprawiają w ruch piórka.

Kuweta dla kota – na jaką się zdecydować?

Kuweta dla kota jest niezbędnym elementem wyprawki dla tego pupila. Bardzo wpływa na wychowanie zwierzęcia. Powinna być odpowiednio dopasowana do pupila i wypełniona najlepszym dla niego żwirkiem. Warto sprawdzić, jakie kuwety proponuje sklep zoologiczny i wybrać najlepszy model.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kuwety dla kota?

Przede wszystkim ważna jest jej wielkość. Kuweta nie może być zbyt mała. To ważne zwłaszcza dla właścicieli dużych ras, na przykład kota norweskiego leśnego. Powinna zapewniać pupilowi możliwość swobodnego zakopywania nieczystości. Jest to bowiem jego naturalne zachowanie. Jest kilka dostępnych na rynku kuwet. Najpopularniejsze to te otwarte. Są idealnym wyborem dla kociąt. Starsze koty także mogą z nich korzystać. Warto jednak wybrać model z odpowiednio wysokim rantem. To uchroni przed wysypywaniem żwirku z kuwety. Popularność zyskują także kuwety zamykane. Nie wszystkie koty chcą z nich korzystać. Jest to najlepsze rozwiązanie na problem rozsypywania żwirku i na nieprzyjemne zapachy. Warto wybrać model, z którego można zdjąć drzwiczki i choć trochę otworzyć górną część. To pozwoli zwierzęciu zapoznać się z nową kuwetą.

Jaki żwirek wybrać?

Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów żwirku. Najpopularniejsze to:
silikonowy – jego wadą jest niemożliwość spłukania w toalecie. Żwirek ten dobrze pochłania zapachy. Warto zadbać o to, żeby nie znalazł się poza kuwetą. Wdepnięcie w niego jest bowiem bardzo nieprzyjemne.
drewniany – dość tani, wydajny, wygląda jak pellet. Można spłukiwać go w toalecie.
bentonitowy – nie można spłukiwać go w toalecie. Łatwo usuwać z niego na bieżąco nieczystości.

Klatka dla królika – jaką wybrać?

Króliki to jedne z ulubionych domowych zwierząt wielu ludzi. Opieka nad nimi wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i podejmowaniem wielu decyzji. Należy do niej wybór klatki dla królika. Warto odwiedzić sklep zoologiczny i tam dowiedzieć się, jakie cechy powinna posiadać.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klatki dla królika?

Powinna być ona wystarczająco duża. Zwłaszcza, jeśli nie zamierzamy wypuszczać z niej królika zbyt często. Dobrym wyborem dla miniaturek są klatki, których długość to nie mniej niż 100 centymetrów. Taki model daje możliwość biegania zwierzęciu, przeciągania się, a nam odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni wewnątrz klatki. Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest bez wątpienia wysokość kuwety. Warto zdecydować się na wysoką kuwetę, która przede wszystkim zapobiegnie wysypywaniu żwirku. Należy także podjąć decyzję co do odległości między prętami. Warto zdecydować się na jak najmniejsze. Zwłaszcza wtedy, gdy w domu jest inne zwierzę, które mogłoby potencjalnie zagrozić królikowi.

Jak wyposażyć klatkę dla królika?

Tym, co musi znaleźć się w klatce dla królika jest miseczka. Można wybrać zarówno wolno stojącą, jak i przyczepioną do prętów. Ta druga z pewnością przyda się właścicielom królików, które uwielbiają wysypywać z miski pokarm. Kolejna kwestia to poidełko. Musi być zawieszone w taki sposób, żeby zwierzę do niego sięgało. Co ważne, wodę należy  na świeżą. W klatce przyda się także paśnik na siano. Siano jest bowiem kluczowym elementem zdrowej diety królika. Warto zadbać także o domek, w którym zwierzę będzie mogło schować się w razie potrzeby.

Czy kotu potrzebny jest transporter?

O odpowiednią wyprawkę dla kota powinniśmy zadbać jeszcze przed pojawieniem się pupila w domu. Tym, co jest niezwykle ważne okazuje się transporter. Kot powinien być zwierzęciem niewychodzącym ze względu na ogromne zagrożenia, z którymi może spotkać się na dworze. Czasem jednak musi wyjść z nami z domu, na przykład do weterynarza. Wtedy najlepszym pomysłem jest zabranie go do transportera. Jaki model wybrać? Z pewnością warto odwiedzić sklep zoologiczny i przyjrzeć się dostępnym tam transporterom, spośród których na pewno wybierzemy ten, który spełni nasze oczekiwania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze transportera?

Transporter powinien być solidnie wykonany. Dzięki temu kot będzie miał zapewnione bezpieczeństwo. Przyda się on także w samochodzie, w którym absolutnie nie wolno przewozić zwierzęcia na kolanach. Jest to zagrożeniem nie tylko dla niego, ale także dla pasażerów. Nagłe, nerwowe zachowanie kota może spowodować nawet wypadek. Transporter jest więc konieczny. Warto zwrócić uwagę na jego wielkość. Są rasy, na przykład Maine Coon, które potrzebują przestronnego transportera. Kolejna ważna kwestia to drzwiczki. Powinny być wystarczająco trudne do otworzenia. Takie, żeby kot nie mógł sobie z nimi poradzić. Można zdecydować się także na model z dodatkowymi drzwiczkami u góry – przydatne dla właścicieli kotów, które wzbraniają się przed wycieczkami. Warto włożyć do transportera, na którym będzie zwierzęciu wygodniej. Poza tym, może się pod niego schować w stresujących sytuacjach lub ogrzać dzięki niemu zimą.