Jak dbać o rybki? Jakie akwarium wybrać?

Opiekowanie się rybkami to bardzo odpowiedzialne zadanie. Choć wydaje się, że zwierzęta te nie potrzebują aż tak wiele opieki, jest zupełnie inaczej. Przed kupieniem rybek trzeba zapoznać się z ich wymaganiami. Najlepiej wybrać doświadczony sklep zoologiczny, w którym pracownicy udzielą wszelkich porad związanych z tymi zwierzętami.


Jakie są rodzaje akwariów?
Akwarium powinno być praktyczne, ale także estetyczne. Na początek warto zdecydować się na najbardziej popularne rozwiązanie – akwarium prostokątne. Jest dość tanie, a jego urządzenie nie powinno sprawić problemów. Droższym i bardziej efektownym rozwiąaniem są akwaria profilowane. Niewątpliwie złym pomysłem jest kupowanie kulistego modelu – za mało w nim przestrzeni, ryba męczy się, zaczyna mieć problemy z orientacją. Częste też kuliste akwaria nie mają podstawowego wyposażenia, na przykład filtra.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie akwarium?
Ważnym elementem akwarium jest szkło. Powinno być dostatecznie grube. Zwłaszcza wtedy, gdy zbiornik jest duży. Należy także zadbać o wyposażenie akwarium. Odmulacz jest niezwykle ważnym elementem – sprawia, że woda staje się czystsza. Powinniśmy także kupić filtr do wody – wewnętrzny lub zewnętrzny. Kolejna kwestia to wysokość zbiornika. Lepsze jest akwarium szerokie i dłuższe, ale niższe. Ważnym elementem jest także żwir oraz . Natomiast tym, o co musimy zadbać w domu, jest odpowiednia woda i jej temperatura. Należy zapoznać się z wymaganiami gatunku, który zamierzamy hodować i na podstawie informacji dobrać dla niego temperaturę wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *