Karma dla królika – jaką wybrać?

Odpowiednie żywienie królika jest bardzo ważne dla zachowania przez niego zdrowia. Warto sprawdzić, jakie karmy oferuje sklep zoologiczny i wybrać tę, która będzie najlepsza dla naszego pupila.

Jakie pożywienie jest potrzebne królikowi?

Zdecydowanie zwierzę to potrzebuje przede wszystkim siana, które wspomaga trawienie. Należy nakładać je każdego dnia. Warto wybierać to o ładniejszym zielonym kolorze. Trzeba uważać, żeby siano nie było mokre. Najlepiej jest umieścić je w paśniku. To pozwoli uniknąć kontaktu z moczem. Kolejna ważna kwestia to zioła. Królik powinien mieć je w swojej diecie, ponieważ działają antybakteryjnie. Mają także pozytywny wpływ na serce. Jednym z wartościowych składników jest rumianek. Wpływa na podwyższenie odporności. Usprawnia także procesy trawienne. Poza tym, jest bogaty we włókno, które jest niezbędne w diecie królika. Istotnym jej elementem są także kolby, które należy traktować jako smakołyki. Podane od czasu do czasu uatrakcyjnią dietę królika. Dla tych zwierząt w sklepie zoologicznym z łatwością znaleźć można również dropsy. To świetny sposób na nagradzanie za odpowiednie zachowanie. Oprócz pokarmu, w klatce powinno znajdować się miejsce na wodę.

Najlepiej wybrać poidełko. Należy często sprawdzać, czy działa i kontrolować, czy królik potrafi z niego pić. Wodę należy codziennie zmieniać. Konieczne jest pilnowanie, żeby zawsze znajdowała się w poidełku. Dbanie o dostęp do wody, siana, podaż odpowiednich ziół oraz warzyw i owoców zapewni królikowi zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *