Mokre karmy dla kota – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Niezwykle ważnym elementem diety kota są mokre karmy. Zwierzę to nie pije zbyt wiele w naturze. Często nie chce także sięgać po wodę z miski. Warto więc podawać mokrą karmę, która zawiera w sobie wodę i da jej odpowiednią ilość naszemu pupilowi. Warto odwiedzić sklep zoologiczny, w którym wybór mokrych karm jest ogromny.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mokrej karmy?

Przede wszystkim, warto dokładnie zapoznać się ze składem. Da nam on informacje, czy karma jest właściwa. Powinien zawierać informację o przynajmniej 70% mięsa. Kot to ścisły mięsożerca i w składzie jego karmy to ten składnik jest najważniejszy. Konieczne jest zwrócenie uwagi na oznaczenia. Karma nie powinna zawierać, tak zwanych produktów pochodzenia zwierzęcego, które zazwyczaj stanowią odpady. Konieczne jest oznaczenie „mięso”. Kolejna kwestia to odpowiednie witaminy zawarte w karmie – A, D3, E. Bardzo ważna w kociej diecie jest tauryna. To aminokwas niezbędny do dobrej pracy organizmu. Odpowiednia ilość to około 800-2500 mg/kg. Nie należy wybierać karm, które zawierają białko pochodzenia roślinnego. Zupełnie nie jest ono potrzebne kotom. Warto wybierać puszki, w których składzie nie znajduje się cukier. Poza tym, zbędne są zboża.

Jak przechowywać puszki z mokrą karmą?

Po otworzeniu puszki te należy przechowywać w lodówce. Zdarza się, że korzystne cenowo karmy są w opakowaniu po 800 g. Przy jednym kocie jest to ilość na około 3-4 dni. W takim przypadku warto połowę karmy przełożyć do plastikowego pojemnika, a resztę zamrozić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *