Klatka dla królika – jaką wybrać?

Króliki to jedne z ulubionych domowych zwierząt wielu ludzi. Opieka nad nimi wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i podejmowaniem wielu decyzji. Należy do niej wybór klatki dla królika. Warto odwiedzić sklep zoologiczny i tam dowiedzieć się, jakie cechy powinna posiadać.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klatki dla królika?

Powinna być ona wystarczająco duża. Zwłaszcza, jeśli nie zamierzamy wypuszczać z niej królika zbyt często. Dobrym wyborem dla miniaturek są klatki, których długość to nie mniej niż 100 centymetrów. Taki model daje możliwość biegania zwierzęciu, przeciągania się, a nam odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni wewnątrz klatki. Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest bez wątpienia wysokość kuwety. Warto zdecydować się na wysoką kuwetę, która przede wszystkim zapobiegnie wysypywaniu żwirku. Należy także podjąć decyzję co do odległości między prętami. Warto zdecydować się na jak najmniejsze. Zwłaszcza wtedy, gdy w domu jest inne zwierzę, które mogłoby potencjalnie zagrozić królikowi.

Jak wyposażyć klatkę dla królika?

Tym, co musi znaleźć się w klatce dla królika jest miseczka. Można wybrać zarówno wolno stojącą, jak i przyczepioną do prętów. Ta druga z pewnością przyda się właścicielom królików, które uwielbiają wysypywać z miski pokarm. Kolejna kwestia to poidełko. Musi być zawieszone w taki sposób, żeby zwierzę do niego sięgało. Co ważne, wodę należy  na świeżą. W klatce przyda się także paśnik na siano. Siano jest bowiem kluczowym elementem zdrowej diety królika. Warto zadbać także o domek, w którym zwierzę będzie mogło schować się w razie potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *