Kuweta dla kota – na jaką się zdecydować?

Kuweta dla kota jest niezbędnym elementem wyprawki dla tego pupila. Bardzo wpływa na wychowanie zwierzęcia. Powinna być odpowiednio dopasowana do pupila i wypełniona najlepszym dla niego żwirkiem. Warto sprawdzić, jakie kuwety proponuje sklep zoologiczny i wybrać najlepszy model.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kuwety dla kota?

Przede wszystkim ważna jest jej wielkość. Kuweta nie może być zbyt mała. To ważne zwłaszcza dla właścicieli dużych ras, na przykład kota norweskiego leśnego. Powinna zapewniać pupilowi możliwość swobodnego zakopywania nieczystości. Jest to bowiem jego naturalne zachowanie. Jest kilka dostępnych na rynku kuwet. Najpopularniejsze to te otwarte. Są idealnym wyborem dla kociąt. Starsze koty także mogą z nich korzystać. Warto jednak wybrać model z odpowiednio wysokim rantem. To uchroni przed wysypywaniem żwirku z kuwety. Popularność zyskują także kuwety zamykane. Nie wszystkie koty chcą z nich korzystać. Jest to najlepsze rozwiązanie na problem rozsypywania żwirku i na nieprzyjemne zapachy. Warto wybrać model, z którego można zdjąć drzwiczki i choć trochę otworzyć górną część. To pozwoli zwierzęciu zapoznać się z nową kuwetą.

Jaki żwirek wybrać?

Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów żwirku. Najpopularniejsze to:
silikonowy – jego wadą jest niemożliwość spłukania w toalecie. Żwirek ten dobrze pochłania zapachy. Warto zadbać o to, żeby nie znalazł się poza kuwetą. Wdepnięcie w niego jest bowiem bardzo nieprzyjemne.
drewniany – dość tani, wydajny, wygląda jak pellet. Można spłukiwać go w toalecie.
bentonitowy – nie można spłukiwać go w toalecie. Łatwo usuwać z niego na bieżąco nieczystości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *