Jakie zabawki wybrać dla kota?

Kot to domowe zwierzę, któremu z pewnością warto zapewnić odpowiednią ilość rozrywki. Pomogą w tym odpowiednie zabawki, których jest na rynku bardzo duży wybór. Warto odwiedzić ulubiony zoologiczny sklep i zapoznać się z jego ofertą zabawek. Na jakie z nich się zdecydować? Które pomogą się zwierzęciu rozwinąć, a które sprawią, że spędzi miło czas?

Małe zabawki dla kota – jakie wybrać?

Małe zabawki są bardzo ważne dla rozwoju kota. Pozwolą mu spełnić gatunkowe potrzeby. Niewątpliwie każdy kot powinien mieć myszkę. Warto wybrać model z piórkami i taki, który wydaje ciekawe dźwięki. To z pewnością zainteresuje kota. Przyda się także piłeczka. Niektóre z kotów potrafią nimi aportować. Nawet jeśli nie, przyda się chociażby do turlania po podłodze. Niewielką, a bardzo ważną zabawką jest także wędka. Służy ona do wspólnej zabawy z pupilem. Stosowana przed jedzeniem pozwoli zachować ciąg łowiecki. Powinniśmy bawić się z kotem wędką na 10 minut przed posiłkiem. To pobudzi jego apetyt.

 

Większe zabawki – czy warto je kupić?

Na rynku dostępne są różnorodne zabawki, także te większe. Należą do nich chociażby maty z zawieszonymi piłkami. Przypominają te stworzone dla dzieci. Maty takie zapewniają dużą dawkę zabawy. Wydają ciekawe dźwięki i zainteresują każdego kota. Kolejna ciekawa zabawka to ta, z której kot może wyciągać smakołyki, na przykład suszone mięso. Jest niezwykle rozwijająca. Można także znaleźć zabawki na baterie. Są to chociażby takie urządzenia, które reagują na ruch kota i na przykład wprawiają w ruch piórka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *